امیر مددی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ امیر مددی
آرشیو وبلاگ
      بازار آی تی (این وبلاگ آینه ای از وبلاگ اصلی من در بلاگر (itbazaar.blogspot.com) در زمینه برنامه نویسی تحت وب است که بدلیل مشکلات فیل‌ترینگ در پرشین بلاگ نیز کپی شده است.)
ویژگی Name در عناصر Html هنوز مهم است. نویسنده: امیر مددی - ۱۳٩٠/۸/۳٠

چند روز پیش برای فراخوانی یک تابع با استفاده از Ajax در MVC و آپدیت کردن بخشی از صفحه به این مسئله برخورد کردم که به نظر می رسید Ajax.BeginForm هیچ مقداری را به سرور ارسال نمی کند:

View//

 Controller//

بعد از کمی کار خسته شدم و این سئوال را در StackOverFlow پرسیدم که متاسفانه هیچ جواب مثبتی نگرفتم و حتی جوابهای گمراه کننده ، نظیر این " Ajax.BeginForm خیلی دردآور (بد قلق) است. " نیز دریافت کردم. تا اینکه بر حسب اتفاق متوجه شدم که برای عناصر Html صفحه فقط ویژگی id تعریف کرده ا م و ویژگی قدیمی name را فراموش کرده ام. خیلی جالب بود که با اضافه کردن آن مساله حل شد! خیلی ساده اما وقت گیر. هر دو ویژگی id و name لازم هستند:

  نظرات ()
چگونه دکمه like را به سایت یا وبلاگ خود اضافه کنیم؟ نویسنده: امیر مددی - ۱۳٩٠/۸/٢۳
با اوج گیری فیس بوک در سالهای اخیر، اصطلاح facebook Programming (برنامه نویسی فیس بوک) نیز جایگاه ویژه ای در دنیای برنامه نویسی پیدا کرد، به طوریکه برخی از شرکتهای برنامه نویسی، آن را جز لیست مهارتهایی که از یک داوطلب کار انتظار دارند، قرار داده اند. در واقع فیس بوک با راه اندازی بخش برنامه نویسی خود در آدرس http://developers.facebook.com به برنامه نویسان این امکان را می دهد تا در سه بخش "برنامه‌نویسی برای وب سایت" ، برنامه‌نویسی برای موبایل" و "برنامه‌نویسی برای اپلیکشن‌ها" بتوانند ارتباط و مبادلات خود را با فیس بوک برقرار کنند. به عنوان مثال شما می‌توانید با اضافه کردن اسکریپت زیر یک دکمه like به وبلاگ یا سایت خود اضافه کنید که کاربران فیس بوک بتوانند علاقه خود را به مطالب شما نشان دهند: 

در این کد شما می بایست به جای YOUR_URL، آدرس کامل وب سایت یا صفحه یا پست خود را قرار دهید. 
در بخش "برنامه نویسی برا ی موبایل " نیز براحتی با اضافه کردن کلاسهای فیس بوک می توانید نرم افزار خود را به فیس بوک پیوند دهید. (لینک
  نظرات ()
افزودنیهای مرورگر کروم نویسنده: امیر مددی - ۱۳٩٠/۸/۱٩
افزودنیهای کروم واقعا محشرند: ساده ، کارا، سبک و رایگان! لیست افزودنیهای محبوب را ببینید (آنقدر زیادند که من نتونستم به ته لیست برسم). این چند مورد را امتحان کنید: نمایشگر تعداد ایمیل ها، دیکشنری (با تلفظ ) ، web developer ، Blog this، FireBug Lite (همه با یک کلیک دانلود و نصب می شوند) دراین لیست آنهایی که یک نوار سبز با علامت تیک دارند، دارای رتبه بالاتر از 4 (از 5) می باشند. 
در صورتی که از نصب آنها پشیمان شدید روی آیکون آچار فرانسه کلیک کنید، سپس با انتخاب Tools و Extentions هر کدام را که دوست نداشتید پاک کنید. 
  نظرات ()
متد ()on. در JQuery 1.7 نویسنده: امیر مددی - ۱۳٩٠/۸/۱۳
متدِ .on() در Jquery نگارش 1.7 متد ترجیحی برای چسباندن یک event handler (مثل click  ) به یک عنصر صفحه (مثل دکمه ) می باشد. در حالی که در نگارشهای قبلی متدهایی مانند bind()  ، .delegate() یا .live()  این عمل را انجام می دادند. فرم کلی آن :
.on(events[, selector, data], handler )
Events : می تواند یک یا بیشتر از یک event باشد (مثل click ، mouseOver و ... )
Selector : (اختیاری ) عنصری از صفحه که متد را برای آن تعریف می کنیم (مثل div یا button  )
Data : (اختیاری) اطلاعاتی که زمان رخ دادن این event به handler  پاس می دهیم (می تواند هر نوع اطلاعاتی از جمله id  یا value  عنصر باشد )
Handler : دستورات یا توابعی که می خواهیم در صورت رخ دادن این event اجرا شوند.
مثال:
$("#dataTable tbody tr").on("click", function(event){
      alert($(this).text());
});
در این مثال اگر رویداد click به بدنه سطری از جدولی به نام dataTable چسبانده شده و باعث می شود که متن درون آن سطر نمایش داده شود.
مرجع و مثالهای بیشتر را در این صفحه ببینید:
http://api.jquery.com/on/
  نظرات ()
مشاهده صفحات طراحی شده در چند مرورگر نویسنده: امیر مددی - ۱۳٩٠/۸/۱٠
ویژال استودیو صفحات وب را بصورت پیش فرض در مرورگر IE  باز می کند و یکی از نگرانیهای طراحان وب این است که نمی‌دانند که صفحه ای که طراحی می‌کنند، در مرورگرهای مختلف چگونه دیده می‌شود و آیا تنظیمات ظاهری ( CSS ) آن بدرستی نوشته شده است یا خیر؟ برای حل این مسئله می‌توانید افزونه WOVS را دانلود و نصب کنید. با نصب این افزونه نوار ابزاری به ویژال استودیو اضافه می‌شود که می توانید مرورگر را براحتی تغییر دهید: برای نصب این افزونه به سایت آن مراجعه و آن را دانلود کنید. پس از دانلود فایل آن را اجرا و ویژال استودیو را باز و بسته کنید تا بتوانید آنرا ببینید. 
این مرورگر گاهگاهی Update می شود که باید برای نصب نسخه جدبد آن در ویژال استودیو از منوی Tools گزینه Extention Manager   را انتخاب کنید و در پنجره باز شده از گرینه های سمت چپ گزینه Update را انتخاب کنید تا نسخه جدید نصب شود.
یکی از مزایای این ابزار این است که می توانید با کلیک راست روی هر فایل در ویژال استودیو، آن را در مرورگر دلخواه خود ببینید: 
 
   نظرات ()
بخش هفتم سری مقالات آموزش MVC (فارسی) نویسنده: امیر مددی - ۱۳٩٠/۸/٦
در این بخش به نحوه استفاده از extention Method ها در MVC جهت ایجاد ابزارهایی که بصورت پیش فرض وجود ندارند، مثل CheckBoxList پرداخته شده است و سپس با استفاده از JQuery  و JSON نحوه ارسال مقادیر انتخاب شده به کنترلها بیان شده است. این مقاله را می توانید در سایت سی شارپ مطالعه کنید. 
  نظرات ()
خانه برنامه نویسان افغانستان نویسنده: امیر مددی - ۱۳٩٠/۸/٥

داشتم مطلبی را جستجو می کردم که چشمم افتاد به سایت فکر نو : "خانه برنامه نویسان افغانستان". با ورود به سایت اگر چه مشخص است که سایت به تازگی تاسیس شده است ولی از مطالب بسیار خوب آموزشی به خصوص در زمینه برنامه نویسی دات نت و MVC ، لذت بردم. امیدوارم شاهد مطالب بیشتری از این وب سایت باشیم. خواندن مقاله زیر را به برنامه نویسان MVC توصیه می کنم: 

 
ویژگی Display Modes و پروژه موبایل در ASP.NET MVC 4.0 
  نظرات ()
مطالب اخیر خطای Collation هنگام مقایسه دو فیلد متفاوت در MSSQL دهها قطعه کد کاربردی بسیار مفید در سایت css-tricks چگونه در یک فرم MVC مانع حملات از نوع CSRF شویم؟ آموزش MVC - قسمت نهم - WebGrid در 3 MVC ویژگی Name در عناصر Html هنوز مهم است. چگونه دکمه like را به سایت یا وبلاگ خود اضافه کنیم؟ افزودنیهای مرورگر کروم متد ()on. در JQuery 1.7 مشاهده صفحات طراحی شده در چند مرورگر بخش هفتم سری مقالات آموزش MVC (فارسی)
کلمات کلیدی وبلاگ mvc (۳) برنامه نویسی وب (۳) برنامه نویسی (٢) c# (٢) جاوااسکریپت (٢) html (۱) طراحی وب (۱) ajax (۱) css (۱) csrf (۱) mssql (۱) jquery (۱) لایک (۱) آی تی بازار (۱) mvc (۱) آموزش ++c در pluralsight (۱) ویرایشگر متنی (۱) جستجوی جدوال تحت وب با yui (۱) window resizer plugin (۱) آموزش jquery (۱) ابزار چارت (۱) highcharts (۱) collation (۱) جامعه برنامه نویسان افغانستان (۱) wovs default browser switcher (۱) افزودنیهای کرورگر کروم (۱) webgrid (۱) هک در mvc (۱) css-tricks (۱) collate (۱)
دوستان من مقالات آموزشی من MVC وبلاگ فنی من سیاره وردپرس فارسی .NET Tips (وحید نصیری) سایت آموزشی سی شارپ مهرداد کیانیان افشار محبی آرش آقاجانی مجتبی صحرایی خانه برنامه نویسان افغانستان مصطفی دیندار مقالات آموزشی برنامه نویسی رحمت رضایی ( ToString ) اخبار فناوری اطلاعات طراح قالب